Strona 1 z 1

Czujnik temp, dodatkowy obrotomierz, POMOC

: ndz 23 sty, 2011 12:05
autor: przemo171988
Mam kilka problemów mam nadzieje że ktoś pomoże

Czujnik temp na zegarach nie pokazuje temp... auto pali ponad 20L/100km czasem wali benzyną w środku.... wydaje mi się że auto jest przelane przez właśnie ten czujnik... i teraz tak mam silnik z S14 ktoś wie gdzie dokładnie jest czujnik i czy jest tylko jeden ??

Mam problem z podłączeniem dodatkowego dużego obrotomierza.... nie wiem jak to ugryźć może ukraść kabel z sygnałem do seryjnego obrotomierza tylko czy ktoś mniej więcej wie który to :)

: ndz 23 sty, 2011 13:25
autor: thoreg
Ten czujnik odpowiada tylko za pokazywanie temperatury na zegarach. Za sygnał do ECU odpowiada drugi czujnik, dwu pinowy. Obydwa znajdziesz w okolicach pod przepustnicą.

Sygnał możesz wziąć np. z czujnika położenia wału.

: ndz 23 sty, 2011 14:38
autor: Artur1020
Mi tez pali 20L i nawet wiecej i temperatury nie lapal wystarczyla zmiana termostatu, a u ciebie tylko czujnik nie dziala czy tez sie nie grzeje?

: ndz 23 sty, 2011 20:32
autor: przemo171988
grzeje dobrze łapie temperaturke szybko i ciepełko wali cały czas nawet przy -20 wiec termostat odpada... wiec chyba dobrze strzelałem ze czujnik albo dwa mam walnięte...może tez być sonda lambda.. ale auto ciągnie super nie faluje itp... czasem mam takie wrażenie że jak odpuszczam gaz to tak jak by nie schodził od razu z obrotów tylko taki zdławiony dźwięk jest przez moment... Takie pytanko skoro ten 2 pin idzie do kompa to pod dodatkowy cyfrowy zegar temp cieczy mogę wykorzystać ten seryjny który idzie tylko do zegara ?? No własnie o czujniku położenia wału tez pomyślałem :) dzięki chłopaki za pomoc

: ndz 23 sty, 2011 22:59
autor: roball
Zgar musi "wiedzieć" jaką charakterystykę ma czujnik - dlatego sprzedają je w komplecie,
przez przypadek może pasować, musiałbyś sprawdzić (wykręcić czujnik, podpiąć do zegara, zapakować do wrzątku i sprawdzać jakimś termometrem czy dobrze pokazuje.)

: ndz 20 mar, 2011 12:17
autor: przemo171988
Temat dodatkowego wskaźnika temp ogarnięty :) trzyma temp 70stopni cały czas wiec albo jest jakiś inny termostat który się otwiera szybciej albo ten już walnięty i za wcześnie puszcza... generalnie jak wstawisz to temp rośnie ... Plan taki żeby wywalić wiskozę i zrobić na zegarze tak żeby przy 90 otwierał zasilanie na wiatrak na chłodnie wiec powinno być wtedy z temp ok.. Co o tym myślicie :)

: pn 21 mar, 2011 16:19
autor: IceMan
a gdzie mierzysz tą temperaturę ? bo też różnie z tym może być
najlepiej podłącz się pod consulta i będzie wiadomo czy temperatura jest ok
podczas normalnej jazdy temp. powinna być koło 80'C - na consulcie

: pn 21 mar, 2011 18:16
autor: przemo171988
Czujnik zamocowany na wężu wchodzącym do chłodni od strony termostatu. Zegar cyfrowy RWD POWER. Silnik SR20DET temperatura w jezdzi rano do pracy ok 70stopni... Po mieście 75

: wt 22 mar, 2011 18:28
autor: IceMan
to nic nie mówi niestety, skąd pewność że wskaźnik/czujnik są dobrze skalibrowane ?
tylko consult

: wt 22 mar, 2011 18:31
autor: przemo171988
Bo czujnik jest pod oryginalny zegar robiony przez katoda więc pomyłkę raczej wykluczam... może się musiał jakoś zgrać bo pokazuje teraz ok 80 .. no ale dla pewności sprawdzę tez na consulcie :) pozdro