Strona Główna
Home  SzukajSzukaj  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 UżytkownicyUżytkownicy  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Problem with registration page or language ?
Read Forum in English (topic: "English forum - forum rules - how to register")

Jesteś nowy ? Zanim coś napiszesz przeczytaj REGULAMIN !!!


ZANIM ZAŁOŻYSZ TEMAT W DZIALE SPRZEDAM, ZAŁÓŻ TEMAT W DZIALE OPINIE >> UNIKNIESZ WARN'A

Poprzedni temat «» Następny temat
Mercedes S W220
Autor Wiadomość
celi 
Coś już wiem



Posty: 127
Skąd: Kurzętnik (warmia-mazury)
277 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 12:25   Mercedes S W220

Panowie mam mały dylemat.
Planuje zakup nowego samochodu takiego na codzień, Nismo używam tylko sporadyczne, na codzień śmigam jak narazie Audi A4 1.9 TDi lecz mi się już znudził. Wybór padł na dwa auta. dokładniej na Volvo s60 2.4T lub 2.5T (najchętniej AWD) oraz Mercedesa S W220 3.2 V6. Jak o S60 na forum Volvo wszstko jest opisane i wiem na czym stoje tak O eSce nie ma prawie wogóle info. Może ktoś z was miał doczynienia z tym modelem (głównie benzynowym) lub posiadał/posiada. Za wszystkie info dzięki :)
_________________
Nissan 200sx s14a Racing :)
 
 
Supri 
Stały gość


Posty: 222
Skąd: Toronto (toruń)
415 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 13:11   

Hmm :) Ja bym chyba wybrał Volvo :D Te merce strasznie żre ruda z tego co wiem. My mieliśmy Viano 2006 i był tak zjedzony, że szok :( Kiedyś oglądaliśmy inne viano o rok młodsze to przy szybach miał na wylot zjedzone, ponoć "nowsze" merce tak mają niestety. A do tego kiedyś kumpel brata- taksówkarz odwoził mnie do domu i trochę z nim pogadałem to powiedział, że po zimie tylko czekasz kiedy sprężarka od zawieszenia się wysra, a kosztuje chyba około 1,5k i części są do tego strasznie drogie.
_________________
Suprun Ceramika
 
 
 
artoor200sx 



Posty: 261
Skąd: Rymań / Kołobrzeg
838 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 15:47   

co do rudej to fakt . Wujek mial c klase w203 to pamietam jak pokazywal pod uszczelkami nad drzwiami co sie dzialo masakra ... Jak go sprzedal to z radosci pietami po doopie sie kopal ;)
_________________
in sweet memory [*]
 
 
MORDA 



Posty: 506
Skąd: Dankowice/Bielsko-Biała
2096 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 16:22   

To może Ja coś dopowiem jako użytkownik W220 tylko że z silnikiem 3.2 CDi,
Owszem z blachą słyszałem że jest problem, ale u mnie jest tylko jedno ognisko rdzy malutkie więc nie narzekam, następne sprawdź musowo autko na stacji diagnostycznej ! Następnie AIRMATIC... :)
Zrobiłem Ci fotkę jak mi siadł przez dwa dni na mrozie :P

I pomyśl sobie o awarii teraz :P Nic nie zrobisz, laweta, musowo koła z przodu w pozycji na wprost, inaczej lekko błotniki powygina. W każdym bądź razie na to też nie mogę narzekać... odpukać.
Następnie, może powiem o mojej S-ce, nie miałem jeszcze tak żeby mnie zawiodła na trasie, przez 7-8 m-c odkąd ją mam nie dołożyłem do niej złotówki, lecz teraz muszę oddać turbo do regeneracji, i jak dłużej postoi nie chce odpalić :P Taki urok diesla z badziewnymi świecami które też muszę kupić zresztą.
Co do komfortu... S60 się nie umywa... To auto dosłownie płynie po drodze :) Szczerze wygodniejszym samochodem nie jeździłem jeszcze. Co bym tam mógł dodać, wkurzające małe awarie elektroniczne , np. lampka się przepali, wywali Ci to na głównym wyświetlaczu komputera co uniemożliwia korzystanie z niego niestety... nie wiem jak mogli dopuścić do czegoś takiego. Nagłośnienie jest super jeżeli to Cię interesuje. Mnie np jeszcze bardzo wnerwia czujnik deszczu, nie mogę się z nim zgrać hehe Szukaj S-ki po lifcie, są już wyleczone z wieku dziecięcego itp, O cenach części chyba Ci mówić nie muszę ? Wiadomo to nie jest lanos i za 1 amor do niego używkę trzeba dać minimum 800 do 1500zł, są również zestawy naprawcze.
Zapomniałem dodać... co do okresu zimowego ... w moich terenach (Podbeskidzie) to wiadomo są wzniesienia itp itd, zawiodłem się na nim , a jak już stanie na lodzie/śniegu to ciężko to masę napędzić :P
Ja mogę POLECIĆ to autko ze spokojnym sumieniem, ale tylko wtedy gdy go prześwietlisz z góry na dół na serwisie.
Jeżeli masz jakieś pytania to pytaj, postaram się odpwiedzieć :)

P.S Muszę to jeszcze raz napisać... Jak można S60 porównywać z S-classe ??
_________________
 
 
 
Majkelll 


Posty: 195
Skąd: Pułtusk
536 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 16:56   

S60 to coś w okolicach klasy E od Mercedesa. Tato mojej dziewczyny ma S-kę z chyba 2002 roku 400CDI, jak na taką masę to nieziemsko się zbiera. Muszę wam powiedzieć że nie ma na niej nawet grama rdzy. Tylko że auto od kilku lat praktycznie stoi w garażu i wyjeżdza tylko na śluby. Z tego co pamiętam to tylko alternator swego czasu miał ze sobą małe problemy. A co do zawieszenia, to chyba jest airmatic, jak pytałem to cena rzędu 2000zł szt :? Ale wrażenia jak się fura w mgnieniu oka kładzie na asfalcie tez są niezłe 8) Jeździłem też S60 2.4 D5 chyba, też jest komfortowe ale to nie to samo, poza tym tylko 163KM ale tez nieźle ciągnie. Poza tym Volvo jest tańsze w utrzymaniu jak słyszałem.
_________________
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
 
 
Nurek200SX 
Stały gość



Posty: 300
Skąd: Połczyn-Zdrój / Szczecin
214 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 18:54   

Ile chciałbyś przeznaczyć na samochód? Mercedesa żre rdza i żreć będzie.
_________________
...:::200SX S13:::...

Nie sztuką jest mieć nowego 200SX-a, sztuką jest wsadzić całe serce w starego, by wyglądał jak nowy ;D
www.dostawcze-lawety.pl
www.almer.otomoto.pl
 
 
Pawel_92 
Coś już wiem


Posty: 61
Skąd: Wrooclyn
230 TurboCash
Ostrzeżeń:
 1/4/5
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 20:37   

Merc po 2000r to już nie merc. Części w chinach robili :p
Ostatni dobry merc to w124. :)
_________________
Nabywca warna 4/5 za użycie komendy [ y o u ] na czacie... pr0
 
 
MORDA 



Posty: 506
Skąd: Dankowice/Bielsko-Biała
2096 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 20:54   

Nurek200SX napisał/a:
Ile chciałbyś przeznaczyć na samochód? Mercedesa żre rdza i żreć będzie.

Pawel_92 napisał/a:
Merc po 2000r to już nie merc. Części w chinach robili :p
Ostatni dobry merc to w124. :)


Pierdu pierdu... KUPCIE sami a nie czytajcie co tam na necie wysmarowali .... kupują kurna padaki z DE które mają po 800tys przebiegu , 84x bite i czego chcieć więcej dla POLAKA ? Tylko narzekać !
_________________
 
 
 
dziubas 



Posty: 796
Skąd: warszawa WOLA
360 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 21:11   

ja bym chciał SLRa po 2000 roku heehh
_________________
S-14A Racing
 
 
 
borimichal 



Posty: 1493
Skąd: Skoczów
2371 TurboCash

Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 21:29   

eee tam gadacie
stary czarny SEC na orginalnych bbsach w kremowej skórze-przez was znowu sobie o nim przypomniałem
ide sie wyplakac
i ide do roboty,moze w pracy bedzie na mnie czekal taki do rozbiorki ;P
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga czasu...."
668107694
 
 
 
bybs 
Sponsor



Posty: 715
Skąd: Zgierz/Lodz
2095 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 22:44   

bori ja mam na sell W211 w ladnej jasnej papie jak co :D
_________________
Rpm shop
dokladki, wyszerzenia
zderzaki s13 s14
sportowe filtry oleju
 
 
 
BUGALUS 
Stary Wyjadacz



Posty: 568
Skąd: pruszcz gdanski
1102 TurboCash
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 22:50   

z volvo nigdy nie miałem do czynienia ale w220 trochę śmigałem polska Niemcy to 2,2 zwykły diesel jak to mercedes pali zawsze i mało chleje , buta nie ma bo zwykły diesel dla mnie wygodniejsza jest nysa teściu merca ma już kilka lat i zrobił dużo klocków nic się nie sypało i rudy jeszcze nie wżera budy :D
_________________
s13 é o amor ea paixão
porady elektryczne udziele :D
 
 
 
celi 
Coś już wiem



Posty: 127
Skąd: Kurzętnik (warmia-mazury)
277 TurboCash
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012 13:03   

Może faktycznie głupie porównanie Merca S z Volvo S60 ale te dwa modele przypadły mi do gustu, szukam wygodnego auta - nie musi być szybki. Cena to okolice 35 tys zl, tak żeby mi zostało na podstawowe naprawy. Wczoraj przejechałem się eSką W220 4.0 CDi i byłem w szoku jak to płynie i zbierało sie naprawde konkretnie. Jest to eSka mojego znajomego ma ją ponad rok i jak narazie jest super zadowolony i zrobił tylko prawy amor i jak twierdził że padł z jego winy. Dzczerze mi polecał tym bardziej w benzynce która sprawi mniej kłopotów. Sam już nie wiem brałem pod uwagę troche BMW e38 er7 ale ten model bardzo staro wygląda w porównaniu do W220 a nowszy jest poza moją granicą cenową :(
Może macie jakieś propozycje na wygodny samochód nie sypiący się? Oczywiście musi też kozacko wyglądać jak eSka ;)
_________________
Nissan 200sx s14a Racing :)
 
 
MORDA 



Posty: 506
Skąd: Dankowice/Bielsko-Biała
2096 TurboCash
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012 15:12   

Proponowałbym takie cuś http://otomoto.pl/mazda-6-mps-C19588609.html albo trochę bardziej statecznie http://otomoto.pl/toyota-camry-C22492285.html , a tak w ogóle nie ciągnie Cię ani troszkę ku suv-om ? X5, ML, SORENTO, PAJERO itp ?
_________________
 
 
 
Pawel_92 
Coś już wiem


Posty: 61
Skąd: Wrooclyn
230 TurboCash
Ostrzeżeń:
 1/4/5
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 00:06   

Myślałeś o A8 D2?
np http://otomoto.pl/audi-a8...-C20578646.html
_________________
Nabywca warna 4/5 za użycie komendy [ y o u ] na czacie... pr0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group